ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب

در این مقاله سعی داریم سری دیگری از ویژگی های یک نرم افزار خوب حسابداری را برای دانش آموزان دوره دیپلم حسابداری ارائه دهیم ، با آموزشگاه بشارت علم همراه باشید .

همچنین شما می توانید به منظور اطلاع از سایر دوره های دیپلم با ما تماس بگیرید .

به روز بودن نرم افزار حسابداری

سازگاری یک نرم افزار حسابداری با استاندارد های جدید حسابداری و قانون های بروز آن یکی از ملزومات نرم افزار حسابداری و مالی است .

ممکن است هر ساله و یا در هر فصل قوانین مالیاتی و حسابداری تغییر کند ، شرکت برنامه نویس و تولید کننده نرم افزار حسابداری می بایست توانایی بالایی در حوزه برنامه نویسی داشته باشد و بتواند به سرعت تغییرات قانونی را بر روی نرم افزار ایجاد و آماده استفاده برای شرکت ها بکند .

حضور یک تیم مجرب و متخصص در این زمینه می تواند دلگرمی خوبی برای خرید یک نرم افزار از یک شرکت تولید کننده نرم افزار بوجود بیاورد .

سازگاری نرم افزار حسابداری با کسب و کار

امروزه کسب و کار ها دارای بخش های متعددی در دل خود مانند خدمات پس از فروش ، بازرگانی و فروش و … هستند که هر یک نیازمند راه حل ویژه ای برای خود می باشند .نرم افزار های حسابداری نیز پیرو همین قاعده می باشند .

برای مثال یک شرکت فعال در زمینه پیمانکاری نیازمند نرم افزاری است که بتواند موضوعات مختلفی مانند قرار داد ها و پروژه ها را به لحاظ مالی اداره کند .

توسعه پذیری فر آیند های حسابداری

اصولا کسب و کار ها با هدف رشد و توسعه در حال فعالیت هستند ، لذا رشد یک سازمان می تواند تعداد پرسنل که افزایش پیدا می کنند ، بالا رفتن گردش مالی و یا میزان فروش آن باشد .

سازمان و یا شرکتی که دارای چهار نفر پرسنل می باشد ممکن است با یک سیستم حسابداری ساده مدیریت شده و بتواند از پس کنترل مسائل مالی خود بر آید .

اما در آینده نزدیک که سازمان رشد می کند و تعداد پرسنل بالا می رود می بایست سیستم حقوق و دستمزد نیز پیش بینی شده  و یا سیستم دریافت و پرداخت نیز مورد نیاز باشد .

این تنها نمونه ای از رشد کسب و کار های در حوزه های مختلف کاری و به طبع آن نیاز به توسعه نرم افزار حسابداری این شرکت ها می باشد .

اگر نرم افزاری قابلیت توسعه پذیری نداشته باشد به زودی کنار گذاشته شده و هزینه ی بسیار گزافی را به سازمان تحمیل خواهد کرد .

پس همیشه سعی کنید قبل از خرید نرم افزار حسابداری به بحث توسعه ی آن دقت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید .

درباره مدیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید !