مشخصات نرم افزار خوب حسابداری

واحد مالی و حسابداری هر سازمان و یا شرکت از مهم‌ترین بخش های هر ارگان دولتی ویا خصوصی است ، امروزه مدیران سازمان ها و شرکت ها به منظور افزایش بهره وری کارکنان بخش حسابداری ، تنظیم آسان گزارشات مالی ، کاهش خطا ، و همچنین تحلیل هر چه دقیق تر شرایط مالی کسب و کار نیازمند نرم افزار های یک پارچه حسابداری هستند .

در این مقاله سعی داریم ویژگی های یک نرم افزا حسابداری خوب را برای دانش آموزان دوره دیپلم حسابداری ارائه و شرح دهیم با آموزشگاه بشارت علم همراه باشید .

همچنین شما می توانید برای اطلاع از سایر دوره های دیپلم با ما تماس بگیرید .

ارائه گزارش‌های تحلیلی و کاربردی حسابداری

امروزه در دنیای پر تغییر کسب و کار ها ، اطلاعات یکی از بزرگ‌ترین و پر ارزش ترین دارایی ها می باشد ، ما می توانیم با تکیه بر این دارایی ارزشمند یعنی اطلاعات توانایی مدیران سازمان را به منظور تصمیم گیری و برنامه ریزی افزایش دهیم تا بتوانند با دید بازتر و به صورت دقیق تر تصمیم گیری کنند .

تحقیقات نشان می دهند غریب به ۷۲ درصد کسب و کار ها و استارت آپ ها در دو سال اولیه ی شروع کار خود به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی و تحلیل آن ها شکست خورده و از بین می روند .

ارمروزه به کار گیری یک نرم افزار حسابداری مناسب که توانایی ارائه گزارشات مناسب و قابل فهم را داشته باشد می تواند باعث رشد هر چه بیشتر سازمان شما شود .

از سوی دیگر سازمان ها موظف هستند تا گزارشات قانونی متعددی از قبیل :

  • گزارش خرید و فروش تفضیلی
  • ارزش افزوده
  • اظهار نامه مالیاتی
  • و غیره …

هستند که اگر یک نرم افزار مناسب برای این کار وجود نداشته باشد حسابداران زیادی باید وقت نا محدودی را به منظور تنظیم این گزارشات صرف کنند و در نهایت ممکن است دچار خطای انسانی شوند .

یک نرم افزار حسابداری خوب باید بتواند با صرف زمان بسیار کم گزارشاتی دقیق تر و کاربردی تر برای حسابداران ارائه کند .

محیط گرافیکی متناسب با حسابداری

فرآیند حسابداری یک سری عملیات متمرکز و مرتبط با آمار و ارقام است، از این رو می بایست از نمودار ها و گزارشات گرافیکی برای ارائه اطلاعات در آن استفاده شود .

گزارشاتی که در قالب گرافیکی مفهوم مورد استفاده قرار می گیرد و به مدیران سازمان ارائه می شود می تواند درک شفاف تری نسبت به کسب و کار ایجاد کند . در نتیجه باعث بالا رفتن سرعت و بوجود آمدن ارتباط واضح تری بین قسمت های مختلف واحد ها می شود .

یکپارچه بودن عملیات حسابداری

در نرم افزار های حسابداری صرفا ثبت یک سند مالی کافی نیست، سازمان ها و شرکت ها فعالیت های متعددی در حوزه ی مالی مانند خرید از تأمین‌کنندگان، انبارداری، مدیریت فروش، محاسبه دستمزد کارمندان، کنترل عملیات چک، حساب‌های بانکی،  و … دارند که تمامی آن ها تبدیل به موجودی مالی یک شرکت می شود .

یکپارچه بودن نرم افزار حسابداری به شرکت ها کمک می کند تا اطلاعات به صورت منسجم ثبت شده و در نتیجه اطلاعات به صورت سازمان یافته در دسترس قرار گرفته و دوباره کاری پیش نمی آید .

درباره مدیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید !