مشاغل مرتبط با رشته ی حسابداری

 

حسابداری یکی از محبوب ترین رشته ها برای دانشجویان و کارفرمایان است به طور عمده همه شرکت ها و افراد در تمام صنایع و بخش ها، به منظور حفظ ثبات مالی و دستیابی به موفقیت مالی به رشته حسابداری نیاز دارند. بنابراین متخصصان حسابداری در لیست تقاضای هیئت مدیره قرار دارند.

برخی از محبوب ترین حرفه های تخصصی حسابداری برای فارغ التحصیلان حسابداری عبارتند از:

حسابداران کارآموز

بسیاری از سازمان ها برای دستیابی به وضعیت شغلی خود از حسابداران دوره کارآموزی خود استفاده می کنند. معمولا، یک قرارداد حقوقی سه ساله با کارآموزان مورد نیاز بسته می شود تا برخی از کارهای حسابداری شرکت را انجام دهند. این افراد معمولا به تهیه و گزارش حساب ها، جمع آوری داده های خام، تجزیه و تحلیل پرداخت ها، جزئیات دقیق اعتباردهندگان و بدهکاران، نظارت و پیش بینی تعادل بانکی می پردازند.

 

حسابدار

یک حسابدار، در واقع یک متخصص حسابداری کاملا واجد شرایط است.

سه نوع حسابدار وجود دارد: حسابداران عمومی که برای سازمان های عمومی یا افراد کار می کنند؛ حسابداران مدیریتی که برای شرکت های خصوصی کار می کنند و همچنین به عنوان حسابداران خصوصی یا هزینه ای شناخته می شوند؛ و حسابداران دولتی که برای دولت های فدرال، ایالتی، محلی یا ملی کار می کنند. فعالیت های این افراد عبارتند از: مدیریت سیستم های مالی و بودجه، ارائه مشاوره مالی، انجام ممیزی های مالی، برقراری ارتباط با مشتری، انجام تحلیل های خطر و شناسایی و جلوگیری از تقلب (حسابرسی قانونی).

 

ممیز، مامور رسیدگی

یک حسابرس، معمولاً حساب های مالی شرکت ها و سازمان ها را بررسی می کند تا از اعتبار و قانونی بودن سوابق آنها اطمینان حاصل کند.

دو نوع حسابرس اصلی وجود دارد: داخلی و خارجی. حسابرسان داخلی معمولا در بخش خصوصی کار می کنند، در حالی که حسابرسان خارجی به طور عمده با مالیات و دولت مشغول به کار هستند، اما ممکن است برای بررسی امور مالی شرکت های خصوصی که با سازمان های دولتی کار می کنند، نیز دعوت شوند.

 

دستیار حسابداری

دستیار حسابداری در واقع از یک حسابدار، مدیر مالی، تیم حسابرسی یا مالی پشتیبانی می کند. در حالی که گاهی می تواند با مشتریان خارجی نیز ارتباط برقرار کند و وظایف اصلی را انجام دهد مانند: رسیدگی به پرونده ها، تهیه حساب های قانونی، محاسبه و چک کردن حساب ها، مدیریت پول نقد، کنترل اعتبار و تعقیب بدهی ها.

 

سایر مشاغل حسابداری

سایر مشاغل حسابداری که می توانید آنها را انتخاب کنید عبارتند از: کار کردن به عنوان حسابرسان، تحلیلگر بودجه، برآورد هزینه، کنترل اعتبار، تحلیلگر مالی، معامله گر مالی، تحلیلگر سرمایه، سرپرست حقوق و دستمزد، مشاور مالی، مدیر خرید، بانکدار خرده فروشی یا مشاور مالیاتی.

بخش های دیگر مربوط به حسابداری شامل موارد زیر است:

مشاوره مدیریت، بانکداری، بیمه، بازار سهام برای شرکت های چند ملیتی، سازمان های غیر انتفاعی، سازمان های غیر دولتی، SMEs و… . همچنین می توانید در سطح دبیرستان و پایین تر به تدریس رشته های مربوطه بپردازید، اما برای تحصیلات دانشگاهی حسابداری، باید تحصیلات بیشتری داشته باشید.

درباره مدیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید !