ماجراجویی در سفر به قشم

در این مقاله سعی داریم ماجراجویی در سفر به قشم را برای دانشجویان دوره دیپلم گردشگری شرح دهیم .

 

مناظر طبیعی ، دیدنی های عجیب، زیستگاه های حیوانات دریایی، پرندگان مهاجر برخی از جذابیت های سفر به قشم هستند. گردشگری در قشم با ماجراجویی و هیجان همراه است. برای سفر به قشم خود را برای دیدنی های باور نکردنی و تجارب متفاوت آماده کنید. بهترین زمان برای سفر به قشم ، فصل پاییز، زمستان و بهار است.

جنگل حرا قشم

پارک دریایی ملی- بین المللی حرا به وسعت ۲۰۰ کیلومتر مربع، یکی از دیدنی ترین مناطق در جهان است. درختان تنومند جنگل حرا، پذیرای انواع پرندگان مهاجر، آبزیان و دوزیستان هستند. هزاران گونه جانوری، در این جنگل زندگی و زاد و ولد می کنند.جنگل حرا یک تصفیه خانه طبیعی و نوعی آب شیرین کن طبیعی است که قادر به شیرین کردن آب شور منطقه است.

غار خربس جزیره قشم

غار عجیب و مرموز خربس، از دیدنی ترین مناطق قشم است. اطراف غار خربس با تپه های مرجانی احاطه شده و دیواره هایی به طول ۲۰ تا ۳۰ متر را به جود آورده است . غار دارای یک دریچه برای ورود، چندین چشمه همیشه جوشان، تالارهای متعدد و چندین اتاق است. برای ورود به غار تجهیزات کافی به همراه داشته باشید.

آب انبار تاریخی بی بی

در سفر به قشم یک آب انبار قدیمی را می بینید که زمانی منبع اصلی آب شرب بومی های منطقه محسوب می شد. آب انبار بی بی در سال ۱۲۰۲ ساخته شده و اولین آب انبار در این جزیره است. جالب است بدانید که اهالی هنوز از آب این محل برای شرب استفاده می کنند.

سفر به قشم – جزایر ناز

در سفر به قشم به هنگام جزر دریا، از طریق یک راه باریک تا یک کیلومتری داخل خلیج را پیاده روی کنید و یکی از عجیب ترین راه پیمایی ها را تجربه کنید. در هنگام مد دریا، تنها راه باریک خشکی جزیره با آب پوشیده شده و نشانی از این راه دیده نمی شود. زمان بندی برای بازگشت به خشکی را فراموش نکنید این جاده همیشه باز نیست و به زودی نا پدید خواهد شد.

دره ستارگان قشم

دره ستارگان یکی از ترسناک ترین مناطق در جزیره قشم است. ماجراجویی در بین ستون های بلند دره ستاره ها یک فرصت فوق العاده در سفر به قشم است.قدمت دره ستارگان به بیش از دو میلیون سال می رسد. صداهای عجیب و ترسناکی از بین ستون ها در هنگام وزش باد شنیده می شود که افسانه های عجیبی در مورد این مکان نقل می شود. دره ستارگان در یونسکو به ثبت رسیده و یکی از بی نظیرترین مناطق در جهان است.

 

درباره مدیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید !