روش های نگهداری اسناد مالی به چه صورت است ؟

هر کسب و کار کوچک برای موفقیت نیاز به قانون دارد تا سود یا زیان شرکت را در طول زمان حساب کند. این اطلاعات نه تنها برای صاحبان کسب و کار با ارزش است، بلکه کسب و کارها به چنین اسنادی نیاز دارند تا بتوانند این اطلاعات را به مؤسسات مالی مناسب در منطقه خود ارائه دهند.

علاوه بر این، بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک ترجیح می دهند به جای روش های حسابداری بیشتر در زمینه فعالیت ها و ایجاد کسب و کار تمرکز کنند. با این وجود، اهمیت ایجاد و نگهداری روش های صحیح حسابداری پایه را نمی توان بیش از حد مورد توجه قرار داد تا اطمینان حاصل کنید که کسب و کار در یک راه سودمند مالی انجام می شود.

 

نگهداری ثبت حسابداری پایه

یکی از مهمترین روش های حسابداری مورد نیاز برای شروع کسب و کار نگه داشتن سوابق مالی در مورد نحوه انجام کسب و کار در طول زمان است. معمولا در کسب و کارهای کوچک از سه روش برای نگهداری اسناد مالی استفاده می کنند:

 

نشریات

این ها کتاب های اصلی ورود هستند که می توانند توسط هر کسی به روز شود که با مهارت های ثبت پایه آشنایی دارد. نشریات می توانند برای پیگیری چیزهایی مانند پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان، درآمد فروش در هنگام فروش محصولات، سپرده های بانکی، برداشت ها و خرید از طریق کسب و کار استفاده شوند. کل مقالات نشریه به دفتر کل ارسال می شود، در حالی که هر ورودی به دفتر جانبی مربوطه ارسال می شود.

 

دفتر معین

این کتاب ها برای اهداف تحلیلی نگهداری می شوند که معمولا حاوی سوابق حسابداری هستند و جزئیات بیشتری دارند. سرفصل های زیرمجموعه ممکن است شامل اطلاعاتی مانند: حسابهای دریافتی، حسابهای قابل پرداخت، اطلاعات حقوق و دستمزد و اطلاعات مالی مربوط به شغل هایی باشد که در حال حاضر در حال انجام هستند و یا در حال پردازش هستند.

دفتر کل

این کتاب نهایی ثبت است که معمولا توسط یک حسابدار یا دفتردار باتجربه نگهداری می شود. دفتر کل از نقطه ای شروع می شود که کسب و کار آغاز شده است تا زمانی که درب آن بسته می شود.

 

برگه تعادل دفتر کل

نتیجه نهایی ثبت حسابداری با استفاده از مجلات، دفتر معین و دفتر کل به عنوان تعادل برگزاری شرکت شناخته می شود. تعادل اشاره شده از دارایی ها و بدهی های کسب و کار در سیستم های حسابداری دوگانه به دست می آید، زیرا بدهی های کل باید برابر کل اعتبارات شرکت باشد.

صورت حساب دفتر کل دارای چهار بخش اصلی است و هر بخش در دفتر معین به عنوان بخشی از روش حسابداری اساسی شرکت محسوب می شود. به طور خاص، بخش ها شامل موارد زیر می شوند:

دارایی – همچنین به عنوان بدهی شناخته شده است.

تعهدات – همچنین به عنوان اعتبار شناخته می شود.

سرمایه – شامل سرمایه گذاری و درآمد است.

جبران خسارت – شامل استهلاک و بدهی های غیر قابل قبول است.

با توجه به برگه دفتر کل، تعادل به این واقعیت اشاره می کند که دارایی های شرکت باید با مبلغ بدهی های شرکت تعادل داشته باشد.

اساسا، برگه صورتحساب اطلاعات بسیار مفیدی را برای هر سرمایه گذار یا مقام مالیاتی فراهم می کند که مایل به دستیابی موفقیت مالی در کسب و کار است.

درباره مدیر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید !