بهبود وضعیت اقتصادی با گردشگری داخلی

کشور ایران دارای ظرفیت های گردشگری بسیار متنوع و منحصر به فردی می باشد، برای رونق این صنعت در داخل، باید این تمایل و جاذبه برای افراد ایجاد شود که ابتدا به بازدید و سفر از جاذبه های داخلی بپردازند و سپس به بازدید و گردشگری در دنیا مشغول شوند.

در این مقاله سعی داریم بهبود وضع اقتصادی با رونق گردشگری داخلی را برای دانشجویان دوره دیپلم گردشگری شرح دهیم .

گردشگری داخلی می تواند به اندازه گردشگری خارجی و جذب توریست از خارج کشور دارای اهمیت باشد. با توجه به آداب و رسوم و آیین های زیبای ایرانی و همچنین آثار ارزشمند موجود و طبیعت بکر و زیبا باید سعی بر این باشد که با فراهم ساختن زیرساخت های مناسب گردشگری داخلی را رونق دهیم و توسط آن گامی برداریم برای رونق هر چه بیشتر جذب گردشگری جهانی. در حال حاضر ۲۱ مورد از آثار تاریخی و طبیعی ایران ثبت جهانی شده است و ایران در این زمینه رتبه ۱۱ در جهان را دارد.

جاذبه های گردشگری ایرانی که باید دید !

مجموعه کلیساهای ارمنی های ایران، شامل کلیساهای، قره کلیسا، کلیسای اشتفانوس مقدس، کلیسای مریم مقدس، کلیسای چوپان و کلیسای زور زور

سازه های آبی تاریخی شوشتر، شهری افسانه ای که قدمت آن به دوره ایلامیان، هخامنشیان، ساسانیان و اشکانیان می رسد. صنعت به کار رفته در آن آنقدر منحصر به فرد است که هر بیننده ای را بهت زده خواهد کرد.

مجموعه تاریخی بازار تبریز، وسعت این بازار قدیمی حدود یک کیلومتر مربع است، و یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده در دنیا محسوب می شود.

آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی، متعلق به دوره صفوی است و شاه اسماعیل اول و همسرش و بسیاری دیگر از صاحبان مناصب در این آرامگاه دفن شده اند.

باغ های ایرانی، پاسارگاد، ارم شیراز، چهل ستون اصفهان، فین کاشان، عباس آباد بهشهر، باغ شازده ماهان، دولت آباد یزد، پهلوان پور مهریز، اکبریه بیرجندو… که بازدید از آنها برای هر بازدید کننده ای آرامش به ارمغان خواهد داشت.

مسجد جامع اصفهان، این بنای تاریخی و مذهبی نشان دهنده سیر هنر معماری در ایران است.

برج گنبد قابوس، قدمتی ۱۰۰۰ ساله دارد و بلندترین برج آجری جهان است.

کاخ گلستان، یادگاری است از دوره قاجاریه ولی آن را به دوران زندیه نیز نسبت می دهند و در شهر تهران واقع شده و به نوعی هویت تاریخی تهران است.

شهر سوخته، مدرن ترین شهر جهان در ۵۰۰۰ سال پیش که اکنون چیزی از آن باقی نمانده است، اولین تخته نرد جهان و چشم مصنوعی در این شهر کشف شده است.

میمند، شهری با قدمت چندین هزار ساله که خانه های مردمانش سنگی و با دست در دل کوه کنده شده است. با سفر به این شهر گویی در زمان سفر کرده اید.

شوش، از قدیمی ترین آبادی ها و سکونتگاههای جهان شناخته می شود و قدمت آن به چهار هزار سال قبل از میلاد بر می گردد، حتی قبل از پادشاهی ایلامی ها در این شهر!

قنات های ایرانی، قنات قصبه گناباد، قنات بلده فردوس، قنات های حسن آباد مهریز و زارچ یزد، قنات ابراهیم آباد اراک، قنات مزد آباد میمه و قنات وزوان در بخش میمه اصفهان. قنات دو طبقه اردستان، قنات جوپار، قنات اکبرآباد و قنات قاسم آباد بروات در کرمان، یازده قناتی هستند که ثبت جهانی شده اند.

کویر لوت، بزرگ ترین و یکی از عجیب ترین کویرهای ایران است. که پر است از سازه های عجیبی که باد آنها را ساخته و کلوت نامیده می شوند.

 

 

درباره ی مدیر

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *