توریست

اهمیت گردشگری

امروزه صنعت گردشگری ، صنعتی بسیار مهم در اقصی نقاط جهان می باشد و نقش پر رنگی در شکوفایی اقتصادی کشورها ایفا می کند. این صنعت با امنیت سیاسی و اقتصادی رابطه تنگاتنگی دارد زیرا وجود گردشگران بسیار در یک کشور، از وجود امنیت در آن حکایت دارد. رونق گردشگری بین کشورها، ثبات منطقه ای را به همراه دارد و در یک فرآیند کلی تر به ثبات تمام جهان می انجامد. لازم به ذکر است که گردشگری از بعد فرهنگی و اجتماعی نیز دارای اهمیت می باشد، زیرا جوامع و کشورهای میزبان می توانند از طریق گردشگران به ترویج زبان، فرهنگ و رسوم اجتماعی شان بپردازند.

کشورها و جوامع توسعه یافته، برای رونق متوازن هر سه شکل از گردشگری برنامه های مدونی دارند. به عبارت دیگر مردم هم کشور خود را می گردند و جاذبه های گردشگری کشور خود را می بینند، و هم به کشورهای دیگر می روند و از جاذبه های گردشگری آن بازدید می کنند، و همچنین از گردشگران کشورهای دیگر پذیرایی می کنند. حفظ نوعی از توزان در بین این سه شکل از گردشگری ، منافع کشورها در بعد داخلی ، منطقه ای و بین المللی را تضمین خواهد کرد. | دیپلم گردشگری

گردشگری خود دارای انواع مختلفی می باشد که شکل و کیفیت آن با توجه به انگیزه، اهداف، نیاز و مکان گردشگری تغییر می کند. گاه گردشگر برای تجربه خطر، سفر می کند و گاه برای گذراندن اوقات فراغت به سفر می رود. گاه برای درمان یک بیماری به سفر می  رود  و گاه برای کسب علم و  آموزش. همچنین گاهی می خواهد برای گردشگردی به راه دور برود و گاه نزدیک و ده ها دلیل دیگر برای این امر وجود دارد . از همین روست انواعی از آن همانند گردشگری ماجراجویانه، ورزشی، تفریحی، خرید، کشاورزی، سلامت، زمستانه، بوم گردی و … شکل گرفته است .

درباره ی مدیر

یک پاسخ ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *